„Książka, myśl, słowo, uczucie, czyn…

Wszystko razem stanowi dopiero człowieka.”

Józef Ignacy Kraszewski

„Za to, że jednak i że pomimo….

za to, że sercem, za to, że z nami,

za dni zdobione szczęścia chwilami,

za tę cierpliwość z duszą rozdartą

i za tę wiarę, że jednak warto….Dziękujemy!”

….tymi, wspaniałymi słowami uczniowie naszej szkoły podziękowali swoim nauczycielom w Dniu Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli instytucji lokalnych. Za trud i odpowiedzialną pracę Burmistrz- Pan Tomasz Krupa oraz Dyrektorka szkoły- Pani Alicja Szuba wręczyli nauczycielom nagrody. Część artystyczną rozpoczęła Karolina Stanulewicz choreografią taneczno-akrobatyczną „Sobą być”. Następnie „głos” mieli najmłodsi uczniowie, gdyż zgodnie z tradycją naszej szkoły w Dniu Edukacji Narodowej odbywa się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów naszej szkoły. Aktu pasowania na ucznia, symbolicznym ołówkiem, dokonała Pani Dyrektor Alicja Szuba. Uczniowie otrzymali Dyplomy Pasowania na Ucznia oraz flety i pędzle. Tę część pięknie zaśpiewaną piosenką „Przyjaciel wie” zakończyła Maja Stanulewicz. Sporo uśmiechu dostarczyły wszystkim gościom nasze uczennice Amelia Martynów i Kamila Pawula, które wystąpiły w scence „Monolog znerwicowanego ucznia”. A że to dzień radosny to radośnie tańcem dziewczyny ze szkolnego zespołu Flowers -choreografią taneczno- akrobatyczną „Zawsze Razem” -„zaprosiły” gości do wspólnego świętowania. Po części oficjalnej na najmłodszych uczniów w klasach czekały niespodzianki oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten czas wypełniony miłymi chwilami sprawił, że to szkolne wydarzenie jeszcze przez długi czas będzie okazją powrotu do wspomnień.

                                                                                 Ewelina Szwec i Iwona Nowak- nauczycielki ZSP


 

Załącznik 1 - ZaproszenieDzieciUcząRodziców m

 

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców".

W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!

Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

#DzieciUcząRodziców

 

    W dniach 4-6.09.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce turystyczno-krajobrazowej do Hradca nad Morawicą oraz Jasenika, w ramach polsko-czeskiego projektu “Granice na oścież”.

Pierwszego dnia wyjazdu, nasi uczniowie i ich czasy koledzy mieli możliwość zwiedzania zamku w Hradcu nad Morawicą, gdzie podziwiali przepiękne zbiory muzealne, min. klawikord, na którym koncertował Beethoven i Liszt oraz szklane żyrandole, wykonane z czeskiego szkła. Następnie udali się do szkoły, gdzie odbył się turniej łuczniczy, którego zwycięzcą został nasz uczeń Wiktor Adamski. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach kreatywnych, w trakcie których ozdabiali worki na strój. Po rozlokowaniu w hotelu Belaria w Hradcu, uczniowie wzięli udział w grach i zabawach sportowych. Ogromną frajdę sprawiła im jazda na wózkach z napędem nożnym. Wieczorem odbyła się integracyjna dyskoteka, a także kąpiel w basenie i zażywanie sauny.

Drugiego dnia wyjazdu uczniowie udali się do Jesenika, gdzie rozpoczęli dzień od zwiedzania muzeum spa Priesnitz. Następnie wyjechali kolejką liniową na Serak, gdzie mieli możliwość podziwiania przepięknych, górskich widoków. Wieczorem, po przebyciu do hotelu Slynny dvur, odbył się spacer po Jaseniku oraz wizyta w Balneoparku.

Trzeciego dnia uczniowie udali się do Faunaparku – mini ZOO w Lipowej, gdzie mieli możliwość spotkania oko w oko (ale przez kraty) z tygrysami i pumami, a także obserwowali lemury, gibony, makaki oraz przepiękne, barwne papugi ary i czarne łabędzie. Po powrocie do Jasenika, udali się do jaskini solnej, gdzie mieli chwilę relaksu i wyciszenia.

I tak minęły trzy dni wycieczki, w czasie której nasi uczniowie zaprzyjaźnili się ze swoimi czeskimi kolegami. Czas upłyną im na wspólnych zabawach, poznawaniu kultury i zwyczajów Czechów, pozostawiając po sobie niezapomniane wspomnienia.

 

    O tym, że dożynki to najpiękniejsze święto rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu wiedzą wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie, ponieważ od najmłodszych lat dbają o kultywowanie tradycji dożynkowej. Świadectwem tożsamości z naszą „małą Ojczyzną” były występy artystyczne podczas gminno-parafialnych dożynek w Dzielowie, które odbyły się 8 września. Dziewczyny ze szkolnego zespołu „Flowers”- Dżesika i Wiktoria Baziak, Kamila Bilicka, Anna Larisch, Amelia Mazurkiewicz, Julia Muller i Karolina Stanulewicz, które wielokrotnie stanęły na podium konkursów tanecznych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim zaprezentowały dwie choreografie: „Szkolne Agentki” i „Zawsze Razem”. Maja Stanulewicz, która dwukrotnie zajęła czołowe miejsca w wokalnych konkursach powiatowych swoim, wdzięcznym głosem przepięknie zaśpiewała piosenkę „Przyjaciel wie”, a jej siostra Karolina, niezwykle utalentowana i wygimnastykowana dziewczyna zaprezentowała choreografię taneczno- akrobatyczną „Sobą być”. Występy naszych, utalentowanych uczennic bardzo się publiczności podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami, a należały się one dziewczynkom, gdyż wiele pracy i godzin ćwiczeń poświęcają na to, co lubią robić najbardziej!

Dziękuję Rodzicom moich, wspaniałych uczennic za wsparcie i wszystkie chwile, które spędziliśmy RAZEM!

Ewelina Szwec- nauczycielka ZSP

 

    W poniedziałek 2 września wszystkich uczniów rozpoczynających naukę w szkole z samego rana przywitało słońce, następnie cała społeczność szkolna udała się na Mszę Świętą, po której na sali gimnastycznej przy ul. Wiejskiej odbył się apel inaugurujący nowy rok szkolny 2019/2020. Dzień ten był szczególny dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej, ponieważ pierwszy raz przekroczyli mury naszej szkoły. Po apelu uczniowie klasy Ia i Ib wraz z rodzicami i dziadkami udali się do swoich klas. Tam przywitały ich wychowawczynie i kolorowe sale, które bardzo się dzieciom spodobały. Niespodzianek tego dnia było całe mnóstwo. Na początku uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w zajęciach, podczas których rodzice i dziadkowie mieli okazję zobaczyć swoje dziecko w roli ucznia. Zajęcia zostały przeprowadzone metodą zabawowo- zadaniową i miały na celu zachęcenie dzieci do nauki szkolnej oraz przełamanie ewentualnych niepewności do nowej roli ucznia. Dzieci przywitały się przy zabawie integracyjnej. Świetnie wywiązały się z pierwszych zadań szkolnych, po których czekała na nich kolejna niespodzianka. W miłej atmosferze, wychowawczynie rozdały dzieciom rożki wypełnione po brzegi słodkościami, aby jeszcze bardziej umilić nowym uczniom ten dzień. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa i tym miłym akcentem, dzieci radosne, uśmiechnięte i szczęśliwe do następnego dnia pożegnały się ze szkołą i swoimi Paniami.

 

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim Rodzicom i Dziadkom, którzy tak licznie przybyli wraz z dziećmi do szkoły i towarzyszyli im w tych pierwszych, szkolnych chwilach. To bardzo ważne, aby mali uczniowie w obecności najbliższych im osób odkrywali to, co nowe i jeszcze im nieznane. A my cieszymy się bardzo, że nsze klasy już od pierwszego dnia zostały wypełnione gwarem i uśmiechem dzieci i dorosłych.

Ewelina Szwec i Ewa Wrona- wychowawczynie klas pierwszych

 

 

 

 

 

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

      W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły oraz sześciolatki z przedszkola  uczestniczyły w   Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Podczas ciekawych i praktycznych zajęć dzieci zdobywały niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dzięki uczestnictwie w Programie dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.

Do programu zostali zaproszeni również rodzice, dla których organizatorzy przygotowali poradnik „Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat ukończenia kursu „Niesamowitego świata higieny jamy ustnej” – nagrodę za piękny uśmiech. Koordynatorem Programu była w naszej szkole p. Bożena Lenartowicz, a cykl zajęć prowadziły nauczycielki:

                                                w klasie 1a - A. Dziedzińska,
                                                w klasie 1b - L. Wrzos,
                                                w przedszkolu - H. Prygoń i G. Pelczarska

 

 

 Powiatowy i wojewódzki sukces zespołu tanecznego Flowers

z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie

 

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce”

Tanecznie rozpoczęła się wiosna w naszej szkole…21 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu odbył się Powiatowy Konkurs Taneczny w ramach XIX Festiwalu Kultury Powiatowej. W konkursie wzięły udział zespoły taneczne z całego powiatu głubczyckiego. Naszą szkołę reprezentował zespół Flowers, który przepiękną i subtelną choreografią taneczno-akrobatyczną „Zawsze Razem” wytańczył III miejsce. Zespół zaprezentował swoją choreografię również 2 czerwca na Wojewódzkim Konkursie Tanecznym w Opolu i zajął tam V miejsce. To duży sukces naszej szkoły. Zespół istnieje już szósty rok i ma na swoim koncie wiele tanecznych sukcesów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim oraz dziesiątki występów artystycznych. Taniec sprawia dziewczynkom wiele radości, chętnie uczestniczą w próbach i ćwiczą każdy element choreografii. Jestem bardzo dumna z osiągnięć moich uczennic, życzę im jeszcze wielu „wytańczonych” sukcesów i cieszę się  każdą chwilą spędzoną z nimi.

Naszą szkołę w konkursach reprezentowały: Karolina Stanulewicz, Dżesika i Wiktoria Baziak, Kamila Bilicka, Anna Larisch, Lilianna Ligocka, Julia Muller i Amelia Mazurkiewicz.

Serdecznie DZIĘKUJĘMY Dyrekcji naszej szkoły, Rodzicom dziewczynek za pomoc i wsparcie w zakresie rozwijania zainteresowań i talentów naszych uczniów oraz wszystkim, osobom, które tego dnia mocno nam kibicowały.

Ewelina Szwec-nauczycielka ZSP

 

 
More Articles...
21863512
22003560